ISSN : 1300-2945
eISSN : 1308-9889
Online Makale Gönderimi / Yazar ve Hakem Girişi
Kullanıcı Adı :
Şifre :
 
 

Sn. Yazar,

Giriş yapmak için size ait kullanıcı adı ve şifrenizi yukarıdaki ilgili kutucuklara yazıp, Yazar Girişi düğmesini tıklayınız. Size ait şifre ve kullanıcı adınız yoksa önce “Yeni Kayıt” düğmesini tıklayarak hesap oluşturunuz, daha sonra makalenizi gönderiniz.

Lütfen makalenizi iki ayrı Word dosyası şeklinde gönderiniz ve Tablolar için ayrı dosyalar hazırlamayınız. Tabloları ve Excel ya da SPSSde yaptığınız grafikleri Makale dosyasının içine Kaynaklar'dan sonrasına ekleyerek gönderiniz. Ayrıca Resim ve figür alt yazılarını da Ana makale Dosyasında Tabloları takiben veriniz. Resimler ise ayrı JPG dosyaları olarak numaralandırarak sisteme yükleyiniz.

Özetle; 

Birinci Word (doc veya docx) dosyası Makale Dosyası olarak; makalenizin Türkçe ve İngilizce başlıkları, Türkçe ve İngilizce özetler, Giriş, Gereç ve Yöntem, Bulgular, tartışma ve kaynaklar (Yazı İngilizce yazılmışsa Introduction, Materials and methods, Results, Discussion ve References bölümleri) ile Tabloları ve Figür/Resim altyazılarını içermeli; 

İkinci dosya ise “Başlık Dosyası” olarak Türkçe ve İnglizce Makale başlıkları, yazar adları (yazarlık sırası ile), yazarların çalıştıkları kurumlar, Çıkar çatışması ifadesi, Yazışma yapılacak kişi, Yazışma adresi, telefon, faks ve eposta adreslerini içermelidir. 

Resim, fotoğraf ve renkli grafikleri, her biri için ayrı ayrı adlandırılmış JPG (JPEG) dosyaları halinde sisteme yükleyiniz.Resim ve figürleri asla Word dosyasına gömülü olarak ana metin dosyası ile birlikte göndermeyiniz, çünkü bu durum gerek gönderimde, gerekse baskıda önemli sıkıntılar oluşturmaktadır.

Eğer makaleyi sisteme yüklerken herhangi bir sorunla karşılaşırsanız lütfen diclemedj@hotmail.com mail adresine bir mesajla bildiriniz.

Teşekkür ederiz.

Dicle Tıp Dergisi